Idea 'Nocy Biologów' narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację nauki wśród uczniów szkół podstawowych i liceów. Dla studentów jest to doskonała okazja by sprawdzić swoje umiejętności wygłaszania przemówień i przedstawić młodszym pasjonatom nauki swoje zainteresowania w prosty i ciekawy sposób. Członkowie naszego koła co roku angażują się w wydarzenie i udowadniają, że mózg ludzki jest fascynującym i wciąż niedokładnie rozumianym narządem. 

Noc Biologów 2019

11 stycznia 2019r. odbyła się ósma już edycja "Nocy Biologów". W Instytucie Zoologii od rana panowało zamieszanie i wyczuwało się odrobinę zdenerwowania. Nic dziwnego - dla niektórych studentów był to dzień pierwszych wystąpień w karierze naukowej. A wykłady prowadzone mają być przed najbardziej wymagającą publicznością - przed dziećmi, które nie wahają się zadawać skomplikowanych pytań. Członkowie naszego koła na tę edycję zorganizowali aż 11 paneli edukacyjnych, w czasie których opowiedzieli m.in. co dzieje się w uzależnionym mózgu, jaki wpływ na nasze mózgi wywierają konopie a jaki muzyka? 

Wydarzenie można zaliczyć do jak najbardziej udanych a liczna frekwencja na wystąpieniach potwierdziła, że tematy wybrane przez naszych członków trafiają do młodej widowni.